Trafnie sporządzony zestaw okna dopuści w dalszym ciągu ominąć nieznośnych niespodzianek.

Trafnie wykonany zestaw okna pozwoli w następnej kolejności obejść agresywnych niespodzianek.
Etap 1

Na pewno na kroku stanu srogiego trzeba wypróbować cykliczność wykonania ościeży (otworów okiennych) oraz betonowych nadproży. Późniejsze wariacje będą niezwykle przykre. Wypada wyrównać także boki otworu okiennego ze osobliwym uwzględnieniem wypoziomowania jego dolnej krawędzi, na której będzie bazować okno. Otwór ościeży winien być o 5-6 cm większy i obszerniejszy od sposobnych wymiarów obrzeżnych futryn.
Krok 2

Przed wstawieniem okna trzeba koniecznie zdemontować obwoźne skrzydła z przeszkleniami.
Etap 3

Do peryferyjnego obwodu framudze przykręca się kotwy. Trzeba je rozdysponować w odległości ok. 25 cm od narożników ramy (ościeżnicę można też mocować na dyble; wymusza to wiercenia otworów w jej bokach i służy nade wszystko w wypadku granic jednowarstwowych).
Krok 4

Wstawienie futrynie w otwór. Należy ją oprzeć na drętwych impregnowanych klockach zgrabnych (klocek taki musi wyszukać się pod każdym pionowym profilem!).
Krok 5

Manewrując klockami i gumkami wypada dogłębnie wypoziomować dolną krawędź framudze.
Krok 6

Zablokowanie framudze w pionie (w stosunku do płaszczyzny ściany) przy pomocy klocka o słusznie dobranej grubości. Wciska się go blisko podniosłego skraju ramy, po-między profil, a ścianę,
Etap 7

Sparaliżowanie ramy za sprawą klinów wepchniętych blisko narożników.

Mity o oknach z Pcv...

Etap 8

Kotwy, osadzone wcześniej do framudze, przyczepia się do muru. W tak przyłączoną futrynę można na pewno wstawić skrzydła okienne. Należy je zamknąć.
Etap 9

Szczelinę dookoła ramy trzeba oczyścić z kurzu oraz lekko ją nawilżyć. Przez to montażowa pianka poliuretanowa uzyska lepszą przyczepność.
Etap 10

Rozprowadzenie pianki równomiernie na kompletnym obwodzie ramy. Wypełnia się nią ok. 1/3 głębokości nieszczelności (po roz-prężeniu pianka pochwyci entą wolną przestrzeń).
Krok 11

Po spęcznieniu i stwardnieniu pianki jej górujące kawałki powinno się obciąć nożem prosto z płaszczyzną okna.
Etap 12

Ościeże od w środku najlepiej jest zakatrupić przy pomocy kawałków płyty gipsowokartonowej. Należałoby przy tym pozostawić ok. 2-milimetrową dziurę na styku z ramą okna. Przestrzeń tę zapełnia się następnie masą silikonową albo akrylową. Więcej informacji tutaj - http://tasmy-pakowe-z-nadrukiem.pl - Ekwiwalentną nieszczelność trzeba także pozostawić po obrzeżnej stronie okna (pomiędzy ramą a tynkiem). O szczelności okien i ich czystym funkcjonowaniu decydują nie tylko wystrzałowe indeksy techniczne produktu, no i też, możliwe, że głównie, prawidłowy zestaw.

Montaż okien utworzony ze szczególną szczegółowością, z uchowaniem prawidłowej techniki i kolejności robót zniży wyłonienie się mostków termicznych i straty żywości w budynku. Oto najgłówniejsze kroki zestawu okien.

Krok 1. Przyrządzenie muru. Przed przystąpieniem do zestawu powinno się gruntownie przemyć mur z rzadkich kawałków jak i kurzu, a w razie konieczności zastosować spód sondujący. W stosunku do instrumentu zestawu wypada zainstalować względnie ściągnąć belkę parapetową.

Krok 2. Przygotowanie okna. Kotwy, dyble względnie subsydialne śruby do montażu okien muszą przekazać wszystkie jarzma funkcjonujące na okno, z tego powodu trzeba je rozdysponować na kompletnym jego perymetrze w rozstępach nie ogromniejszych niż 70 cm. Następnie trzeba przykleić do okna taśmy paroprzepuszczalne od zewnątrz i paroszczelne od środka.

Etap 3. Zmieszczenie futrynie. Ramę okna trzeba pomieścić w otworze w taki sposób, żeby z każdej strony pozostała przetrzymana poprawna dziura dylatacyjna, z przeżyciem pionów i poziomów.

Zastępujesz okna lub drzwi? Znajdź Dostawców bądź Firmy montażowe. Nazwij, czego pożądasz, a spece sami wręczą Ci propozycje. Usługa jest gratisowa. Zaklep oferty od Firm
ewentualnie dorzuć do Firm
Etap 4. Sprawdzenie przekątnych. Ustawioną w murze framugę stabilizujemy za pośrednictwem klinów rozporowych i po powtórnej kontroli stopni i pionków monitorujemy dodatkowo przekątne, które powinny być równe.

Krok 5. Montaż automatyczny. O ile montujemy okno na kotwy, należy uwzględniać, żeby każdą z nich przykręcić do muru dwoma kołkami rozporowymi albo subsydiarnymi śrubami. Przy montażu na dyble względnie śruby samowiercące należy uszczelnić otwory w spodnim module ramy.

Krok 6. Zmoczenie muru. Ponieważ pianka montażowa utwardza pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, zaleca się, żeby przed jej nałożeniem przesiąknąć mur wodą, na przykład. za pośrednictwem spryskiwacza.

Etap 7. Obciążanie pianki montażowej. Przestrzeń pomiędzy futryną a murem trzeba nasączyć pianką, obciążając ją od smutku do góry, kierując pistolet lekko zygzakowatym ruchem. Po zastygnięciu pianki jej zbytek trzeba okaleczyć.

Krok 8. Przyklejanie opaski paroszczelnej. Drugi schyłek przyklejonej wcześniej do okna opaski paroszczelnej wypada przymocować do muru w taki sposób, żeby zasłonić piankę. Odradzi to wciskaniu się wilgoci z pomieszczenia w spoinę, zawilgoceniu, co więcej zagrzybieniu zapory.

Krok 9. Odroczenie skrzydeł. Do tak spreparowanej ramy możemy już wstawić skrzydła, przetestować ich działanie i w momencie konieczności wyregulować. Jeśli regulację w trakcie montażu utworzymy poprzez przedystansowanie szyby, wówczas okucia pozostaną w położeniu taśmowym. Dzięki temu w czasie wielodniowej eksploatacji okna do spożytkowania pozostanie cały nurt regulacji okuć.

Komentarze